Bielizna damska dawniej i dziś

Bielizna damska dawniej i dziśBielizna damska swoją historią sięga czasów starożytnych. Do dzisiejszego wyglądu bielizny damskiej przyczyniło się wiele wydarzeń modowych i obyczajowych. Jej prawdziwy rozwój oraz rozkwit przypada na ostatnie 100 lat.

Lata 60-te i 70-te ubiegłego wieku były początkiem nowego spojrzenia na rzeczywistość. Nastąpiły zmiany społeczno-obyczajowe. Różnice przejawiały się także w sposobie ubierania się. Każdy chciał być oryginalny i wyróżniać się z tłumu. Nie chciano powielać ogólnie przyjętych wzorców i trendów. Bielizna stawała się coraz bardziej skąpa, figi coraz mniejsze, aż w końcu przekształciły się w dzisiejsze bikini. Dzisiejsza moda ciągle się zmienia. Kobiety mogą swobodnie wybierać czy chcą być zmysłowe, kuszące czy ma im być po prostu wygodnie.

Wygoda i komfort

Współcześni producenci bielizny stawiają przede wszystkim na wygodę, komfort, czy aspekty zdrowotne. Podkoszulki damskie i haleczki nosimy stosunkowo od niedawna. W latach 60 tych naszego wieku podkoszulki zagościły na stałe w damskiej garderobie. Dopiero dwie dekady potem jednak trafiły na łamy światowych pism modowych. Obecnie jest to taki element garderoby, który na stałe zagościł w naszych szafach, w modzie i kulturze. Podkoszulki damskie są tą częścią bielizny, którą nosimy na wierzchu, jako normalne ubranie. Można je tez nosić pod spodem.

Bielizna damska jest także ochroną wewnętrznych warstw ubrania przed zabrudzeniem. Może być noszona także z wielu innych przyczyn, takich jak ciepło, komfort, czy higiena. Jest często wykorzystywana jako manifest skromności.

Bielizna erotyczna

Osobnym działem bielizny damskiej jest bielizna erotyczna. Jest ona jakby dopełnieniem każdej kobiety. Powinna idealnie dopasowywać się do ciała, a przez to świetnie prezentować. Jest przeważnie miła w dotyku, jedwabista i elegancka. Każda kobieta czuje się w niej zmysłowo i seksownie.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *